Eredeti ár: kedvezmény nélküli, javasolt könyvesbolti ár Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.
(link)
Árkötött termék
Az 1997. évi CXL. törvény VIII/A fejezete alapján ezen termékre 10 %-nál nagyobb kedvezmény az árkötöttség lejártáig (megjelenéstől számított 1 évig) csak viszonteladók (kereskedők, vállalkozók), köznevelési intézmények és könyvtárak részére adható!
A képzeletbeli középnyugati kisváros, Zenith szülötte, Sam Dodsworth ambiciózus, sikeres autótervező és üzletember. Fiatalon házasodik, a felesége a bájos Fran. Sam ötvenévesen eladja autógyárát, majd a feleségével, régi álmukat valóra váltva, európai körutazásra indulnak. Az utazás - melynek során megfordulnak Angliában, Franciaországban, Olaszországban és Bécsbe, illetve Budapestre is eljutnak - jóval hosszabbra nyúlik a tervezettnél, ugyanis Fran annyira megkedveli az európai életstílust, hogy nem kíván visszamenni Amerikába. Egyre nagyobb lelkesedéssel merül el a társasági életben, míg Sam továbbra is inkább turistaként viselkedik az európai városokban, és időnként rövidebb időre visszatér Amerikába, mert nem mond le a tervéről, hogy majd új vállalkozásba fog. Kapcsolatuk lassú, de átható változásnak indul.
A regény, amelyet a szerzőtől már megszokott hol finom, hol erőteljesebb szarkazmus hat át, nemcsak egy házasság története, hanem az amerikai és az európai gondolkodás, életforma, életfelfogás különbségeinek pontos és szellemes rajza is. Kedvelt témáját, az amerikai provincializmust Sinclair Lewis a Dodsworth-ben nem a középnyugati kisváros szociografikus leírásában mutatja be, hanem a - szintén roppant kritikusan ábrázolt - európai színpompával való összehasonlításban.
Sinclair Lewis (1885–1951) első amerikai íróként kapta meg az irodalmi Nobel-díjat 1930-ban, „erőteljes, életteli leíró művészetéért és szellemes humoráért, melyekkel új és eredeti karaktereket tudott alkotni”.