Eredeti ár: kedvezmény nélküli, javasolt könyvesbolti ár Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.
Halála után több mint 150 évvel egy széles körben használt tudományos számítógépes programot „Adá”-nak neveztek el, Ada Lovelace után. De vajon miért?
Ada Lovelace az angol romantika egyik legismertebb költője, Lord Byron egyetlen törvényes lánya, akit apja felháborító viselkedése, eladósodása és botrányos válása Adát születése után azonnal a György-kori Anglia legismertebb gyermekévé tette.
Később Ada számos akadályt leküzd, hogy megszerezze korának nők számára jellemzően tiltott képzettségét, a matematikát, majd összekapcsolja erőit a számítógép elődjének is tekintett mechanikus eszköz feltalálójával, Charles Babbage-dzsel, hogy végül megírja a világ első számítógépes programját.
Ez a lebilincselő életrajz elmeséli a felfoghatatlan, mégis kevéssé ismert élete és kora történetét – mikor a matematika népszerűsége a kötögetésével versengett a nők között, Ada pedig a világ első számítógépes programozójává vált. Essinger szerint ha nincsenek korának nőkről alkotott nézetei, és kortársai felismerték volna kutatásait és teljes mértékben felfogták volna annak következményeit, akkor Ada saját kezűleg, több mint két évszázaddal korábban indítja útjára a digitális kort.
James Essinger az Oxfordi Egyetem Lincoln College-ében tanult. Jelenleg Canterburyben él, és olyan gondolatokról ír, amelyek alapjaikban változtatták meg a modern világot.